Státní proti – inflační dluhopisy – co to je a kde je koupit?

Státní proti – inflační dluhopisy – co to je a kde je koupit?

Česká republika spustila 1.4.2020 prodej nových státních dluhopisů – Dluhopisů Republiky, které jsou dostupné i široké veřejnosti. Mimo jiné je součástí této emise i tzv. “proti-inflační dluhopis” s výnosem 0,5% nad rámec inflace. Co to znamená? 

Proti-inflační dluhopis je státem emitovaný dluhopis, který každý rok sleduje cenovou hladinu v České republice (inflaci) a svému držiteli přináší výnos v podobě právě již zmíněné inflace a 0,5% k tomu. Sečteno a podtrženo, investora vůbec nemusí zajímat výše inflace a nemusí mít obavu o znehodnocení svých prostředků. 

Jak a kde si tento instrument koupit? 

Prodávat tento dluhopis mohou v tuto chvíli jen 2 instituce – ČSOB a Česká Spořitelna. Zájem o státní obligace však není nijak velký, ačkoli nabízí možnost až na 6 let “zaparkovat” nepotřebné peníze s jistým výnosem. Navíc můžete každý rok požádat o předčasné splacení, takže je ani nemusíte držet celých 6 let. 

Proč mi je bankovní / finanční poradce dosud nenabídl? 

Odpověď je celkem jednoduchá  – není za ně vyplácená žádná provize, proto ani obchodníci nejsou motivovaní (pokud si je neplatíte přímo) Vám tuto investiční alternativu nabídnout. 

Zaujala Vás možnost investovat do státního sektoru? 

Pak se nebojte nás kontaktovat, pomůžeme Vám s jejich nákupem. Minimálně si připravte 1.000 CZK (nominální hodnota dluhopisu je 1 CZK a minimální počet zakoupených dluhopisů je 1.000 ks). 

Další příspěvky